Penzion Pod Kaštany, Horní Stropnice

69, Horní Stropnice, 37401
od 660 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Náš penzion se nachází v obci Hojná Voda, v nadmořské výšce 791m a je ideálním východiskem pro výlety do překrásných Novohradských hor.

Další informace

Nabízíme ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích se sprchovým koutem a WC. K dispozici je i jeden apartmán (kuchyňka, obývací pokoj, ložnice, sprcha, WC) s kapacitou až čtyři osoby. K odpočinku a večernímu posezení je Vám dispozici terasa s grilem a v dolní části penzionu útulná hospůdka.

Novohradské hory se svými hustými příhraničními hvozdy, četnými křišťálově čistými potůčky a svým příznivým klimatem patří k nejzachovalejším částem přírody v České republice. Mnozí lidé netuší, že Novohradské hory vůbec existují, neví, že nejvyšší místní vrcholy dosahují přes 1000 m. Místní nenarušená příroda, husté lesy, značné množství značených i neznačených tras vytváří přímo ideální podmínky pro turistiku - a to jak pěší, tak i cykloturistiku, v zimě pak množství sněhu jistě naláká vyznavače běžek.
 

Ceny

Apartmán
1.080 Kč
Cena za celý objekt
6.000 Kč
Čtyřlůžkový pokoj
1.080 Kč
Domácí mazlíček
70 Kč
Dvoulůžkový pokoj
660 Kč
Snídaně
85 Kč
Třílůžkový pokoj
880 Kč

Služby

Parkoviště
Připojení k internetu
Společenské prostory
Terasa
Úschovna kol, lyží
Venkovní ohniště / gril
Bar

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
18
Čtyřlůžkové pokoje
1
Dvoulůžkové pokoje
1
Kapacita restaurace
20
Počet apartmánů
1
Třílůžkové pokoje
4

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Kongresové možnosti

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky

Okolí

Sportovní hala Horní Stropnice - 3km (sauna, posilovna, možnost pronájmu celé haly za velmi příznivé ceny)

Novohradské hory se svými hustými příhraničními hvozdy, četnými křišťálově čistými potůčky a svým příznivým klimatem patří k nejzachovalejším částem přírody v České republice
Jedná se jeden z koutů jižních Čech, který je dosud méně znám než mnohé jiné, a přesto je stejně půvabný a má své zvláštnosti. Pravda, nesetkáte se zde s mimořádně velkým počtem stavebních památek jako třeba jinde, ani s velkými rekreačními a jinými objekty, ale naleznete tu přívětivou, klidnou krajinu a prostředí.

Je to už dávno, co Dobrou Vodu opustil poslední lázeňský host. A je to už také řada let, co svůj poslední pobyt v Hojné Vodě zakončil spisovatel Zikmund Winter. Lesním tichem a pustými horskými pláněmi, které pamatují zaniklé dřevařské osady, ještě jakoby zaznívaly ozvěny dávno vyslovených vět. Ale pramen živé vody tu už po staletí nabízí pod dobrovodským kostelem křišťálově čistou (a prý dokonce léčivou) vodu.

A tak bychom chtěli každého pozvat do Novohradských hor nejen na doušek čisté vody, ale na řadu romantických výletů. Možná, že vás krajina lesnatých kopců skrývající řadu bizarních skalisek, bublavých horských potůčků i rybníčků plných černohnědé rašelinné vody očaruje natolik, že sem budete jezdit stejně často jako kdysi Zikmund Winter

Nenarušená příroda Novohradských hor, husté lesy, značné množství značených i neznačených tras vytváří přímo ideální podmínky pro turistiku - a to jak pěší, tak i cykloturistiku, v zimě pak množství sněhu jistě naláká vyznavače běžek.

Rok od roku u nás stoupá počet těch, kteří propadnou kouzlu pneumatik ševelících v jedné stopě a poháněných silou svalů. Takoví šílenci pak putují desítky a stovky kilometrů, aby se svými kovovými miláčky našli zaslíbený kraj. Cyklistika je sport, který v současnédobě prožívá bouřlivý rozvoj spojený zejména s rozšířením horských kol.

Mapa

Autobus 30m
Vlak 12km
Velká mapa