Penzion King, Horní Stropnice

Horní Stropnice 167, 37335, Dobrá Voda

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Penziony King 1 a 2 se nacházejí na okraji obce Dobrá Voda u lesa v Novohradských horách pod Kraví Horou. Penzion King 3 se nachází v obci Komařice u Římova blízko Č. Budějovic,Strážkovic a Trhových Svinů. Všechny objekty jsou plně dostupné automobilem (vlastní parkovací místa, King "1" garáže)

Další informace

Penziony King "1" a "2" se nachází v přírodním parku Novohradské hory u obce Dobrá voda, kousek od rakouských hranic a 36 km od Českých Budějovic, poblíž Žofínského Pralesa, 10 km od Nových Hradů. V Nových Hradech přechod Phyrabruck směr Weitra 5 km, 15 km České Velenice směr Gmünd 20 km (solné vyhřívané zakryté i venkovní koupaliště,sauny). Pod penziony 4km dolů směr Šejby přechod do Rakouska směr Harmanschlag 13 km, Karlstiff 30km (2 krásná lyžařská střediska). Do budoucna CHKO. Penziony jsou umístěny u lesa, v krásné novohradské přírodě, na rozmezí vesniček Dobrá Voda, Hojná Voda (navazují na sebe, hlavně chaty, chatky, pár místních trvale žijících). Lze pronajmout jen celý dům na den, víkend i celé týdny , popř. oba domy najednou pro 1 - 6 rodin, nebo u penzionu King 2 i pouze polovinu v mimosezoně pro max. 7 osob.

Penzion King "3" se nachází na začátku Novohradských hor na říčce Stropnici (pstruhová voda) mezi Trhovými Sviny 10km,Římovem 4km,Strážkovicemi 3km a Č.Budějovicemi 15km u obce Komařice 1km, 10-letá zateplená (nově přistavěné levé křídlo,rozšířená kapacita) chata s pergolou,zastřešeným posezením přímo u řeky i s krb.kamny, je ve svahu 50m od vody,zahrada jde až k vodě,kde je betonový pinpongový stůl,houpačky,pískoviště,ohniště,zakryté posezení,litinový gril na oheň, elektr.gril, 1 starší loďka-kanoe,klidné prostředí pro rybaření,relax,houbaření,cykloturistiku,turistiku nebo pouze lenošení.

K chatě vede pouze 1 cesta,pak už jen les a řeka bez silnice(cesty). Kapacita optimální do 6 (max.10 osob) - nové levé křídlo,nové splachovací wc+sprcha,bojler s umyvadlem,nový nábytek i kuchyň,elektrika,odpad,rozvod vody z vrtu.Lze pronajmout na týden i víkend.

Služby

Bazén
Dětský koutek
Parkoviště
Připojení k internetu
Terasa
Venkovní ohniště / gril
Zahrada
Úschovna kol, lyží

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Satelit, kabelová TV
Vlastní koupelna
WC

Sportovní možnosti v okolí

Bazén venkovní
Cyklostezky
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard
Běžkařské stopy
Rybolov

Okolí

Novohradské hory jsou součástí Šumavy, a to jak na české, tak na straně rakouské, či německé. Novohradská Šumava se táhne z jihu od Čekých Velenic, přes Nové Hrady, Kaplici, Vyšší Brod, a až sem bylo kdysi toto území ve správě Buqoyů. Dále pak už jako Šumavský národní park pokračuje po celém Lipensku, a dále kolem obou stran hranice ČR a SRN severozápadním, či severním směrem. I na německé straně jde o Přírodní park, jako u nás. Bohužel, tuto část Šumavy zdevastoval kůrovec. Ten se ale zaplať bůh do Jižních Čech nedostal. Novohradské hory oplývají mnoha kulturními a přírodními památkami, jsou známé čistým vzduchem a téměř, "civilizací" nedotčenou přírodou. Za doby vlády Buquoyů vzkvétala oblast jížní části Šumavy zejména sklářskou výrobou, ale i lázeňstvím (rašelinná oblast Třeboňsko i v současnosti) a také někdejší lázně na Dobré Vodě u Horní Stropnice v novohradkách, kde první zmínka je z roku 1564 a prý se zde využívala mírně radioaktivní voda vyvěrající např. u kostela pod Kraví horou.

Mapa

Velká mapa