Pension Restaurace CENTRUM, Trhové Sviny

Žižkovo náměstí 140, 37401
od 600 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Nabízíme celoroční ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích s celkovou kapacitou 20 osob, s vlastním sociálním zařízením, TV. Možnost uschování kol a motocyklů.

Další informace

Zveme Vás k návštěvě našeho pensionu, jenž se nachází v samém centru městečka Trhové Sviny, asi 20 km jihovýchodně od Českých Budějovic. Svou polohou (na samém okraji třeboňské pánve a novohradských hor v nadmořské výšce 458 m) přímo vybízí ke všem druhům turistiky.

Původní osada Sviny byla založena v polovině 13. stol., při obchodní Vitorazské stezce pod hradem Sviny, (někdy též zvaným Svinice). Poprvé je ves připomínána v letech 1260-1281, jako majetek Ojíře ze Svin. Od roku 1329 patřily Sviny již trvale k panství novohradskému. V roce 1420 město dobyli husité a vypálili jej i s hradem. Ten pak postupně spěl k zániku, až koncem 16. stol. byly jeho pozůstatky rozebrány na stavby. V 15 stol. získalo město právo trhu a od té doby se nazývá Trhové Sviny.

Z městečka vychází přírodovědně zaměřená naučná stezka Trhosvinensko a prochází tudy i trasy naučných cyklostezek Paměti Novohradska a Paměti Slepičích hor. Okolím Chvalkova (asi 5 km jižně) vede trasa naučné stezky Krajinou humanity.

Celková kapacita pensionu je 20 lůžek:

  • 5 dvoulůžkových pokojů
  • 2 třílůžkové pokoje
  • 1 čtyřlůžkový pokoj

Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, TV (některé též se satelitními programy). Pro hosty pensionu je k dispozici úschovna kol. 


Ceny

Dvoulůžkový pokoj
900 Kč
Jednolůžkový pokoj
600 Kč
Přistýlka
250 Kč
Snídaně
100 Kč

Služby

Parkoviště
Restaurace
Úschovna kol, lyží
Připojení k internetu

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
20
Čtyřlůžkové pokoje
1
Dvoulůžkové pokoje
5
Třílůžkové pokoje
2

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC
TV

Restaurace

Restaurace disponuje kapacitou 40 míst a salonkem s cca 30 místy. Otvírací doba je od 11.00 do 22.00 hod, v pátek a sobotu do 24.00 hod. Nabízena jsou jídla tradiční české kuchyně s širokým sortimentem nápojů. 

Sportovní možnosti v okolí

Bazén venkovní
Bazén vnitřní
Cyklostezky
Fitness, posilovna

Mapa

Velká mapa